Liga 12

Široki bolji od Zrinjskog na startu košarkaškog prvenstva

Širokobriježani su u 1. kolu gostovali u Mostaru kod HKK Zrinjski i ostvarili su laganu pobjedu rezultatom 83:98.
Sport / Košarka | 12. 10. 2019. u 18:58 Bljesak.info

Aktualni prvak BiH HKK Široki pobjedom je počeo novu sezonu u prvenstvu Bosne i Hercegovine.

Domaći su u ovu utakmicu ušli bez nekoliko igrača koje nisu uspjeli registrirati, pa je sve probleme mostarskog tima Široki iskoristio.

Široki je od samog početka imao prednost. Nakon deset minuta igre imali su gosti tri boda prednosti (20:23), da bi stečeno vodstvo bez većih problema održavali tijekom drugog razdoblja.

Na poluvrijeme je gostujući sastav otišao s 12 bodova prednosti (39:51) i bilo je vidljivo da će Široki imati glavnu riječ u drugom poluvremenu.

Tako je i bilo. Nije Zrinjski mogao da napravi previše pored raspoloženog rivala, pa je prednost nakon 30 minuta igre narasla na plus 18, 58:76.

Do kraja su gosti lagano završili posao i upisali su pobjedu, te su na najbolji mogući način krenuli u obranu naslova prvaka.

Široki je do pobjede vodio Mato Čolak s 21 bod, dok je kod domaćeg tima Krsto Bjelica ubacio 24.