9. kolo

Čapljina izgubila u Tuzli, Zrinjski poražen u Bratuncu

U Bratuncu je istoimeni domaćin deklasirao Zrinjski iz Mostara (99:77), prvenstveno zahvaljujući Nikoli Gajiću i Mladenu Pantiću, koji su postigli po 19 poena.
Sport / Košarka | 08. 12. 2019. u 16:30 Bljesak.info

Pobjedom protiv ekipe Čapljine rezultatom 81:68 (16:23, 21:16, 20:9, 23:20), košarkaši OKK Sloboda u 9. kolu prvenstva BiH prekinuli su niz od sedam poraza u ovoj sezoni.

Iako je Čapljina vodila do kraja poluvremena, u pojedinim trenucima i s deset poena razlike, igrači trenera Damira Mulaomerovića u trećoj četvrtini su odigrali odlično u obrani, dobili su taj dio utakmice sa 20:9 i nakon toga nisu imali problema da sačuvaju prednost i ostvare četvrtu pobjedu u Ligi 12.

Dejan Janjić s 22, Fahrudin Manjgafić sa 21 i Walter Denzel Gregg sa 18 poena predvodili su tuzlanski sastav do važne pobjede.

U ekipi Čapljine najviše poena postigli su Bongei Preston 20, te Matija Milin, koji je ubacio 18 poena.

Na ovoj utakmici debitirao je na domaćem terenu, nakon četiri godine, trener Damir Mulaomerović koga su gledatelji dočekali s transparentom na kojem je pisalo: „Dobro došao kući Damire. Hvala!“.

Kod Plemića iz Mostara, najefikasniji je bio Krsto Bjelica sa 15 pogodaka.