NBA Božićni program

Boston prekinuo veliku seriju aktualnog prvaka

Posljednji koji su slavili u Torontu iz divizije Atlantic bili su New York Knicksi u studenog 2015. godine, a nakon toga Raptorsi su nanizali 34 domaće pobjede.
Sport / Košarka | 25. 12. 2019. u 21:35 Bljesak.info

Božićni program u NBA ligi započeo je utakmicom između aktualnog prvaka Toronto Raptorsa i Boston Celticsa, a slavili su gosti 118-102 prekinuvši pobjedničku seriju Raptorsa protiv ekipa iz divizije Atlantic koja je trajala 34 utakmice.

Domaćin je na otvaranju susreta poveo sa 10 koševa razlike (10-0), međutim uslijedila je serija Bostona koji je okrenuo rezultat u svoju korist i nakon prve dionice imao je devet koševa prednosti (28-19). Košarkaši Bostona su u nastavku održavali prednost, a sredinom posljednje četvrtine imali su i 22 koša prednosti. Na koncu su gosti pobijedili sa 16 razlike (118-102).

Boston je do četvrte uzastopne pobjede vukao Jaylen Brown sa 30 koševa, šest skokova i četiri asistencije. Kemba Walker je dodao 22 koša, Gordon Hayward 14, a Daniel Theis 13 koševa.

U redovima aktualnog prvaka najefikasniji su bili Fred VanVleet sa 27 koševa i sedam asistencije, te Chris Boucher s učinkom karijere, 24 koša i šest skokova.

Tijekom večeri na rasporedu su još četiri utakmice, a vrhunac večeri je gradski derbi u Los Angelesu između Lakersa i Clippersa.