84:80

Bajramović šokirao Pecaru

Susret je protekao u izjednačenoj igri, a u dramatičnoj završnici prisebniji su bili gostujući košarkaši koji su u posljednjim sekundama trojkom Kenana Bajramovića došli do pobjede.
Sport / Košarka | 23. 05. 2019. u 22:30 Feđa IBRULJ | Bljesak.info

Košarkaši Široki su izgubili prednost domaćeg parketa, nakon što su u trećoj utakmici finala doigravanjima poraženi od Spars-a 80:84. Čovjek odluke u trećoj utakmici je bio Kenan Bajramović koji je pogodio tricu tri sekunde prije kraja. Nakon večerašnje pobjede Spars je jednu pobjedu udaljen od prvog naslova prvaka BiH.

Ako izuzmemo lošu prvu četvrtinu, treća utakmica finalne serije je ponudila najbolju košarkašu do sada. Naravno uz neizostavni rezultatski roller coaster. Široki je u tri navrata pokušavao pobjeći, tri puta u trećoj dionici, ali su se gosti znali vratiti.

Imali su domaći 49:44, pa 52:47, odnosno 57:51, pa u posljednjoj četvrtini 72:66, ali ni to nije bilo dovoljno da utakmicu prelome.

Bajramović je bio najefikasniji igrač Sparsa sa 21 poenom, Slobodan Jovanović ubacio je 16, a Ibrahim Durmo 14 poena uz 13 skokova.

Utakmicu koja će na kraju otići u krajnje neizvjesnu, dramatičnu završnicu koju je obilježio iskusni Kenan Bajramović. Bajramović je u posljednjih 130 sekundi uspio ubaciti svih devet poena svoje momčadi, uključujući tricu za pobjedu s osam metara u posljednjem napadu sekundu prije kraja. Gosti su iskoristili činjenicu da je Široki u bonusu pa su uporno domaće igrače gurali na liniju slobodnih bacanja.

U posljednje dvije minute igrači Širokog nisu pogodili niti jednu loptu iz igre, Mateo Drežnjak je pogodio četiri bacanja, ali je Goran Filipović promašio dva od četiri, te je uspio izgubiti jednu loptu, u posljednjih minutu i pol.

Da je kojim slučaj Široki slavio, tragičar utakmice bi dobrim dijelom bio Adi Zahiragić koji je na 28 sekundi prije kraja početni izgubio loptu, ali na njegovu sreću preostalih 11 sekundi u posljednjem napadu njegovim suigračima je bilo dovoljno za pobjedu.

Tek u trećoj utakmici procenat šuta je bio zadovoljavajući kako na jednoj tako i na drugoj strani, međutim gostu su uspjeli ostvariti veliku prednost u skoku. Ogromnu u jednoj ovakvoj utakmici s obzirom na to da su imali 12 skokova više, po šest u ofenzivi i šest u defenzivi.

Naravno Bajramović je s 21 poenom i 6 skokova, bio najbolji na parketu, odlično su ga pratili Ibrahim Durmo, Slobodan Jovanović i Kenan Kamenjaš. Durmo je utakmicu zaključio vrijednim double - double učinkom s 14 poena i 13 skokova, Jovanović je ugradio četiri trice u svojih 16 poena za 22 minute koliko je proveo na parketu, dok je Kamenjaš ubacio 12 poena.

Mateo Drežnjak je odigrao još jednu dobru utakmicu u dresu Širokog što potvrđuje njegovih 19 poena uz šut iz igre 6/8, Kraljević se izdvojio sa 17 poena, Filipović je bio treći dvocifreni s 12, ispred Fenera. Fener je sigurno mogao bolje od 10 poena i tro pogođene lopte iz igre.

Četvrta utakmica finala na rasporedu je u nedjelju od 17 sati u Sarajevu.