Završnica turnira odigrana na Pecari

7. Streetball Široki Brijeg: U splitskom finalu Spalato bolji od Statista

Spalato je u splitskom finalu s 22:16 slavio protiv prvaka Hrvatske Statist.
Sport / Košarka | 08. 07. 2019. u 15:20 Bljesak.info

Ekipa Spalato A2-Jug iz Splita pobjednik je sedmog turnira u uličnoj košarci Streetball Široki Brijeg održanog u nedjelju navečer na igralištu dječjeg vrtića Trnoružica te u dvorani Pecara u Širokom Brijegu.

Spalato je u splitskom finalu s 22:16 slavio protiv prvaka Hrvatske Statist. Prethodnu su u polufinalu s 21:20 slavili protiv širokobriješke ekipe Lubura izrada dok su Statisti u drugom polufinalu bili uvjerljivi protiv Sarajkomerca 21:12.

Branitelj naslova Sarajevo XXX zapeo je u četvrtfinalu, a pobijedili su ih upravo ovogodišnji pobjednici.

Na turniru je nastupilo 16 ekipa, a pobjednici su odnijeli novčanu nagradu od 2.500 KM dok je drugoplasiranoj ekipi pripalo 500 KM.

Iako je većina turnira odigrana na igralištu dječjeg vrtića Trnoružica u naselju Zorićevina, zbog kiše koja je u večernjim satima poremetila planove organizatorima, završnica natjecanja je prebačena u dvoranu Pecaru te je finale odigrano iza ponoći.

Organizatori turnira posebno se zahvaljuju Hrvatskom košarkaškom klubu Široki koji im je ustupio dvoranu. Portal Bljesak.info je medijski pokrovitelj turnira.