+18 na Pecari

Široki razbio Leotar: Double-double Čolaka, Močnika i Peršića

Sport / Flash | 01. 04. 2017. u 18:47 D.L.

Košarkaši Širokog s uvjerljivih 95:77 (21:22, 19:27, 35:10, 20:18) pobijedili su trebinjski Leotar u susretu petog kola Lige za ostanak Košarkaškog prvenstva BiH igranom u dvorani Pecara.

Iako konačni rezultat izgleda i više nego uvjerljiv, Širokobriježani su tek u drugom dijelu susreta uspjeli preokrenuti i slomiti otpor trebinjske momčadi koja je ovime svoje šanse za ostanak u ligi svela na minimum.

Gosti su bolje otvorili susret, nakon prve četvrtine imali su minimalnu prednost koja je na poluvremenu iznosila +9 (40:49).

Ključna je bila treća četvrtina (35:10) u kojoj je Široki zaigrao puno bolje te stekao veliku prednost pred ulazak u završnih 10 minuta. U završnici Leotar nije imao snage za preokret, a niti za smanjenje zaostatka te je Široki došao do četvrte pobjede u Ligi za ostanak.

Široki su do pobjede predvodila tri igrača s double-double učinkom. Mateo Čolak je došao do brojke od 25 koševa i 11 skokova, Jan Močnik 15 koševa i 14 asistencija te Dalibor Peršić s 13 koševa i 12 skokova. Vrijedi svakako istaknuti učinak Darija Drežnjaka koji je zabilježio 12 koševa i 9 skokova.

Leotar je imao četiri igrača s dvoznamenkastim učinkom. Srđan Milanović i Stefan Mijović ubacili su po 15 koševa dok su Vladimir Aleksić i Stefan Fekete postigli po 14.

U sljedećem kolu, koju je na rasporedu 5. travnja, Široki ponovno igra na Pecari, a ovoga puta protivnik će mu biti Mladost iz Mrkonjić Grada.