Olimpijske igre

Hrvatski veslač Damir Martin za jedan centimetar ostao bez zlata

Sport / Flash | 13. 08. 2016. u 16:37 Sa.M.

Novozelandski veslač Mahé Drysdale osvojio je zlatnu medalju u skifu na Olimpijskim igrama u Rio de Janeiru, nakon što je u fotofinišu pobijedio Hrvata Damira Martina.

Drysdale i Martin su trku završili u istom vremenu, ali je zlatna medalja ipak pripala Novozelanđaninu, pošto je njegov čamac bio za centimetar ispred, što je utvrđeno pregledanjem snimaka, prenosi B92.

Novozelanđanin i Hrvat su finalnu trku završili za šest minuta, 41 sekundu i 34 stotinke, što je novi olimpijski rekord.

Bronzanu medalju osvojio Čeh Ondrej Sinek, koji je bio gotovo tri sekunde sporiji.

Kod žena zlatna medalja pripala je Australijanki Kim Brennan, koja je trijumfovala ispred Amerikanke Gevvie Stone i Kineskinje Dian Jingli.

Britanski osmerac osvojio je zlatnu medalju, srebro je pripalo Nijemcima, a bronca Holanđanima.

Kod žena trijumfirala je posada SAD, na drugom stepeniku pobjedničkog postolja našla se posada Velike Britanije, a Rumunjke su se okitile bronzanim odličjem.