Derbi

Costa spriječio slavlje Manchester Uniteda

Sport / Flash | 07. 02. 2016. u 19:26 Z.S.

U derbiju 25. kola engleskog nogometnog prvenstva Chelsea i Manchester United su na Stamford Bridgeu odigrali 1:1, dok je Arsenal na gostovanju pobijedio Bournemouth 2:0 i vratio se u borbu za naslov prvaka.

U sudaru posrnulih velikana poveli su gosti u 61. minuti golom Jessea Lingarda na asistenciju Waynea Rooneyja. Kapetanu Uniteda je to bio 30-ti nastup protiv 'Bluesa' i niti jedan igrač u povijesti nije odigrao toliko utakmica protiv londonskog sastava.

FT: Chelsea 1 United 1. Jesse Lingard's super strike isn't enough, as Diego Costa earns the Blues a late point.Match report: http://bit.ly/1Qlsvzh

Posted by Manchester United on Sunday, 7 February 2016

'Crveni vragovi' su sve do sudačke nadoknade držali tri boda u rukama, no tada je izjednačio Diego Costa. Brazilac sa španjolskom putovnicom je u četvrtoj minuti sudačke nadoknade mogao donijeti i pobjedu domaćinu, no David de Gea je sjajno reagirao. Vratar Uniteda je skinuo zicere i Branislavu Ivanoviću u 67. i Cescu Fabregasu u 72. minuti i jedan je od najzaslužnijih što United nije upisao poraz.

ManU je u posljednjih 14 gostovanja na Stamford Bridgeu ostvario samo jednu pobjedu.

U prvom susretu dana Arsenal je na gostovanju pobijedio Bournemouth 2:0 vrativši se u borbu za naslov prvaka. Arsenal je pitanje pobjednika razriješio u samo dvije minute. Prvo je Mesut Ozil u 23. minuti pogodio za 1:0, a minutu kasnije je Alex Oxlade-Chamberlain zabio i drugi pogodak za 'topnike'.

Posted by Arsenal on Sunday, 7 February 2016

Na ljestvici vodi Leicester City sa 53 boda, a zatim slijede Tottenham i Arsenal sa po 48 bodova. Manchester City je četvrti sa 47 bodova, a gradski suparnik United peti sa 41 bodom. Chelsea je na skromnoj 13. poziciji sa 30 bodova. U idućem kolu Arsenal će na svom travnjaku dočekati lidera prvenstva.