Nakon Mostara

HRT otvorio dopisništvo u Sarajevu

''Uz dopisništvo koje je otvoreno u Mostaru, bit će više informacija iz BiH. Ovo je prozor za građane Hrvatske o stanju u susjednoj državi'', rekao je prilikom otvaranja Marinko Čavara.
Sci-Tech / Tehnologija | 20. 02. 2018. u 17:43 Fena

Tekst članka se nastavlja ispod banera

Hrvatska radiotelevizija (HRT) otvorila je danas dopisništvo u Sarajevu, čiji su uposlenici najavili snimati priloge u cijeloj Bosni i Hercegovini.

Što neće biti fokusirani samo na Sarajevo zadovoljstvo je na otvaranju dopisništva izrazio predsjednik Federacije BiH Marinko Čavara koji je poručio da su za Republiku Hrvatsku važne informacije iz cijele BiH.

''Uz dopisništvo koje je otvoreno u Mostaru, bit će više informacija iz BiH. Ovo je prozor za građane Hrvatske o stanju u susjednoj državi'', rekao je Čavara.

Dodao je da će dopisništvo unaprijediti informiranje Hrvata u BiH koji nemaju kanal na hrvatskom jeziku.


''Neće zamijeniti taj kanal, ali će doprinijeti da jasnije sagledavamo stanje u BiH'', poručio je Čavara.

Dopisništvo je službeno otvorio generalni direktor HRT-a Kazimir Bačić koji je kazao da je kvalitetno izvještavanje o javnim i državnim ustanovama, te o međunarodnim i svim bitnim pitanja, pogotovo sa susjednim državama, u fokusu HRT-a.

''HRT u protekle dvije godine aktivno širi mrežu dopisništava. Prije desetak dana smo otvorili u Mostaru i najavili otvaranje sarajevskog '', istaknuo je Bačić.

Poručio je da je Sarajevo metropola u čijem razvoju su značajnu ulogu imali Hrvati.

Svečanosti otvorenja dopisništva prisustvovale su brojne zvanice iz javnog i političkog života Bosne i Hercegovine, kao i Hrvatske, među kojima i predsjedavajući Predsjedništva BiH Dragan Čović.

Dopisništvo Hrvatske radiotelevizije u Sarajevu počelo je redovito raditi 1. srpnja 1996. godine. Prva je dopisnica bila Ankica Posavljak, a u dopisništvu su ubrzo zaposleni i tonski i televizijski snimatelj te montažer. Prvo je dopisništvo nekoliko godina djelovalo u unajmljenome prostoru u Hrasnu, a zatim u prostorijama bosanskohercegovačkoga javnoga medijskog servisa.

Dopisništvo u Sarajevu djelovalo je do 31. prosinca 2014. godine, kad je odlukom tadašnjega vodstva ugašeno.

Kopirati
Drag cursor here to close