Preskoči na sadržaj
bljesak-logo
search icon
sun icon
open-nav
Radioaktivne vode

Fukushima ispušta podzemne vode u ocean

21.05.2014. u 13:28
text

Operater japanske razorene nuklearne elektrane Fukushima u srijedu je počeo ispuštati podzemne vode u Pacifički ocean.

Potez je poduzet u cilju oslobađanja ogromnih količina radioaktivne vode nagomilanih na lokaciji nuklearke, a kompanija Tokyo Electric Power Co (TEPCO) priopćila je da je to učinjeno unutar zakonskih sigurnosnih limita radijacije, prenosi Reuters.

Operater vodi svakodnevnu borbu s kontaminiranom vodom otkako je nuklearna elektrana Fukushima pogođena teškim potresom i cunamijem u ožujku 2011.