Potop ''Plemića''

Sarajevo šokiralo Zrinjski

Sarajevo je nanijelo drugi ovosezonski poraz aktualnom prvaku i lideru Zrinjskom
Sport / Nogomet | 21. 10. 2017. u 20:55 Bljesak.info

Aktualni prvak BiH i lider na ljestvici Zrinjski izgubio je 1:3 od Sarajeva u derbi susretu 12. kola Premijer lige BiH igranom pred oko 3.000 gledatelja na stadionu ''Pod Bijelim brijegom''. Sarajlije su Mostarcima nanijele drugi ovosezonski poraz.

Iako je Zrinjski kontrolirao posjed lopte na otvaranju susreta, Sarajevo dolazi u vodstvo u 36. minuti. Hebibović je ubacio, a Kuzmanović s metar ugurao loptu u mrežu. Uslijedio je prekid utakmice jer su gostujući navijači ubacivali baklje u teren, a u međuvremenu je dron sa zastavom Herceg-Bosne letio iznad stadiona.

Potpuni šok za ''Plemiće'' slijedio je u 43. minuti kada su gosti udvostručili vodstvo. Čirjak je izgubio loptu, a siguran za 0:2 bio je Sarić te se s tim rezultatom otišlo na odmor.

Na otvaranju drugog dijela susreta Zrinjski je djelovao bolje te je u 52. minuti uspio smanjiti preko Handžića.

No, nade Mostarcima o preokretu ugasio je Kuzmanović svojim drugim pogotkom u 79. minuti za konačnih 1:3. U 84. minuti moglo je biti i 1:4, no Ahmetović se previše ''zaigrao'' i upropastio je stopostotnu priliku.

Unatoč porazu, Zrinjski je i dalje vodeći na premijerligaškoj ljestvici s 28 bodova, no Široki Brijeg se gostujućom pobjedom od 0:3 u Tuzli protiv Slobode približio na zaostatak od tri boda. Sarajevo se ovom važnom pobjedom katapultiralo iz lige za ostanak na četvrto mjesto.

U 13. kolu, 29. listopada (16.30 sati), očekuje nas veliki hercegovački derbi na Pecari gdje se sastaju Široki Brijeg i Zrinjski.

GOŠK - Željezničar (15.00 sati)

Na portalu Bljesak.info mogli ste pratiti uživo tekstualni prijenos utakmice, a detaljan slijed svih događanja možete pogledati u nastavku:

____________________________________________________________________________

KRAJ SUSRETA: Zrinjski je u 12. kolu Premijer lige BiH poražen u Mostaru od Sarajeva 1:3. Za goste su pogađali Kuzmanović (36. i 79.) i Sarić (43.), a za domaće Handžić (52.).

90' - Sudačka nadoknada 3 minute

88' - Žute kartone dobili su Sarić (Sarajevo) i Lučić (Zrinjski). Sarić je u istoj minuti napustio igru, a u mjesto njega je ušao Mihojević

84' - Moglo je biti i 1:4. Ahmetović je prošao Barićića, izbio sam pred vratara Pirića, no previše se ''zaigrao'' i propustio je stopostotnu priliku

79' - Zrinjski gubi od Sarajeva 1:3, Kuzmanović je postigao svoj drugi pogodak na susretu

79' - GOOOOOOOOOOL !!! 1:3

78' - Prilika za Sarajevo iz slobodnog udaraca, Velkoski dobro pucao, Pirić jedva obranio

Bljesak.info / So Hyon-uk (HŠK Zrinjski - FK Sarajevo)

77' - ''Požutio'' je i četvrti igrač Zrinjskog: Mladi Ćavar zapisan je u Mujićevu bilježnicu zbog prekršaja nad Ahmetovićem

76' - Blaž Slišković morao je prinudno iskoristiti posljednju izmjenu: Igru je zbog ozljede napustio Jakovljević, a zamijenio ga je Jamak.

73' - Druga izmjena kod Zrinjskog: Iz igre je izašao strijelac Handžić, a umjesto njega je na terenu reprezentativac Sjeverne Koreje So Hyon-uk

71' - Zrinjski puno bolje izgleda u drugom poluvremenu, Sarajevo nije zapucalo prema golu

66' - Husref Musemić vuče prve poteze: Kod gostiju je iz igre izašao Hebibović, a ušao Rahmanović

65' - I treći igrač Zrinjskog dobio je žuti karton, ovoga puta Todorović zbog prigovora

64' - Sudac Mujić je pokazao prve javne opomene na utakmici: ''Požutjela'' su dva ''Plemića'' - Perišić i Katanec

59' - Filipović (Zrinjski) pogodio Ivetića (Sarajevo) loptom u lice. Igrač Sarajeva je pao i nakratko izgubio svijest. Nakon dvije minute vratio se u igru

52' - Zrinjski je smanjio na 1:2. Strijelac pogotka bio je Handžić.

52' - GOOOOOOOOOOL  !!! 1:2

47' - Bilbija (Zrinjski) je imao dobru priliku na otvaranju drugog dijela susreta

46' - Počelo je drugo poluvrijeme u Mostaru: Trener ''Plemića'' Blaž Slišković u svlačionici je ostavio Čirjaka, a u igru poslao Perišića.

(Ukoliko Sarajevo odnese tri boda iz ovog susreta skočit će na 4. mjesto premijerligaške ljestvice te će imati 20 bodova dok Zrinjski i dalje ostaje na čelu s 28 bodova, no prednost nad Širokim Brijegom bi se smanjila na samo 3 boda)

KRAJ PRVOG POLUVREMENA: Zrinjski gubi 0:2 od Sarajeva nakon prvih 45 minuta. Za ''Bordo'' momčad pogađali su Kuzmanović u 36. i Sarić u 43. minuti.

45' - Sudačka nadoknada 4 minute

Bljesak.info / HŠK Zrinjski - FK Sarajevo

43' - Šok Pod Bijelim brijegom! Čirjak izgubio loptu, Sarić zabio za 0:2

43' - GOOOOOOOOOOL !!! 0:2

42' - Utakmica je nastavljena!

37'- Prekid utakmice! Navijači Sarajeva ''Horde zla'' ubacuju baklje u teren

36' - Hebibović ubacio, Kuzmanović s metar ugurao loptu u gol

36'- GOOOOOOOOOOL !!! Sarajevo vodi 0:1

35' - Prvo blokiran Bilbijin udarac, nakon kornera Jakovljević preko gola

32' - Filipović (Zrinjski) dobro pucao, Pavlović (Sarajevo) jedva brani

Bljesak.info / Dron sa zastavom Herceg-Bosne na utakmici HŠK Zrinjski - FK Sarajevo

30' - Najveći pljesak publike izazvao je dron sa zastavom Herceg-Bosne koji leti iznad stadiona

29' - Hebibović (Sarajevo) odlično pucao, Pirić (Zrinjski) izbacio u korner

22' - Handžić (Zrinjski) je srušen u protivničkom kaznenom prostoru, sudac Elvis Mujić (Banovići) samo je odmahnuo rukom, domaćini su nisu previše bunili

17'
- Igra se smirila. Velkoski (Sarajevo) dobro prošao, vratar Pirić (Zrinjski) siguran

13' - Bez izglednih prilika, Ćavarov (Zrinjski) udarac odlazi daleko preko gola

9' - Zrinjski ima posjed, Todorovićev udarac izblokiran

2' - Derbi je krenuo otvoreno - Sarajevo imalo jednu polupriliku, Zrinjski s druge strane dobru priliku