Rapsodija golova

Zrinjski se raspucao: Borac otišao kući s četiri komada

Plemići su s furioznim otvaranjem drugog poluvremena razbili Borac u samo pet, šest minuta te svladali svog protivnika
Sport / Nogomet | 24. 08. 2019. u 21:50 Bljesak.info

U četiri prvenstvene utakmice mostarski Zrinjski nije uspio nikome dati gol, a onda je Borcu zabio tri u samo šest minuta!

Naime, Plemići su s furioznim otvaranjem drugog poluvremena razbili Borac u samo pet, šest minuta te svladali svog protivnika u utakmici u kojoj je banjalučka momčad bila čak i bolji protivnik u prvih 45 minuta.

No, čim je počelo drugo poluvrijeme Zrinjski je počeo puniti mrežu gostiju. Prvo je Ivan Lendrić postigao svoj prvi pogodak u sezoni na dodavanje Miljana Govedarice.

Samo dvije minute kasnije zabio je i Ivan Čurjurić, koji je s nekih 18 metara prebacio loptu na svoju lijevu nogu a onda pogodio desni gornji kut gola Mladena Lučića. Utakmica, koja je u prvom dijelu bila posve otvorena, praktično je riješena na izmaku 50. Minute. Lijepu akciju Lendrića i Pere Stojkića završio je Damir Šovšić, koji je povratnu loptu zakucao u mrežu gostiju.

Desetak minuta kasnije grogirani gosti mogli su primiti i četvrti pogodak, no udarac Govedarice Lučić je skrenuo u vratnicu.

Nakon toga utakmica se smirila sve do zadnjih pet, šest minuta kada je mostarska publika opet vidjela dosta uzbudljivih situacija.

Prvo je Stojan Vranješ glavom pogodio gredu u 84. minuti, a nedugo potom Ivan Čurjurić promašio je prazna vrata sa skoro 40 metara, kada je prebacio istrčalog Lučića. Borac nije imao sreće ni nešto kasnije kada je Vujaklija pogodio vratnicu.

Šlag na kraju, i konačnih 4:0, bilo je djelo Miljana Govedarice, koji je svoju izvrsnu predstavu okrunio lijepim pogotkom za više nego uvjerljivu pobjedu Zrinjskog.