Divlja gradnja

Građevinski strojevi na Bunici: Mještani Malog polja ogorčeni

Gospodarstvo / Flash | 09. 05. 2017. u 13:08 Sa.M.

Tekst članka se nastavlja ispod banera

Nelegalni radovi na sužavanju korita rijeke Bunice u mjestu Bukvice kod Malog Polja, nastavljeni su opet prethodnog vikenda, gdje su graditelji neovlašteno parcelu ogradili betonskim zidom dužine 60, a širine 15 metara, piše Dnevni list.

Ovaj gorući problem koji svoje korijene vuče već nešto više od godinu dana, opet je uveo pometnju među mještanima, koji su jučer obavijestili Policijsku upravu Mostar, nakon čega su pripadnici ove postaje izašli na teren. To je potvrdio Emir Bjelić, lider lokalne zajednice i aktivista Naše stranke.

Bez pomoći

”Nakon dolaska na lokalitet, pripadnici Policijske uprave Mostar otišli su pronaći izvršitelja, jer znaju o kome je riječ. Pozvali smo i građevinsku inspekciju, te smo dobili informaciju od tajnice, da će inspektori čim budu slobodni izaći na teren. Mještani su opet digli pobunu, ovo sigurno neće završiti dobro. Trenutačno na lokaciji nema niti građevinske strojeve, niti djelatnika koji su ovo ozidali. Vrlo je vjerojatno da će se na ovoj lokaciji pojaviti ponovno za vikend. Izgleda da nam ne preostaje ništa drugo nego da stražarimo tu i dan i noć”, kazao je Bjelić za Dnevni list, istaknuvši kako je ova gradnja sramota za državu.

“Jednostavno nema efekta ikako ovo spriječiti. Već duži vremenski period se borimo s ovim problemom, ne znamo više što učiniti. Mještani Malog polja apeliraju na predstavnike vlasti, policiju, sve inspekcijske organe, da učine maksimum napora na provedbi zakona i zaustave ovu divlju gradnju. Ne samo da uništavaju rijeku i grade nešto u zakonom zaštićenom pojasu prirode, oni dovode u pitanje i sigurnost naših domova“, poručio je Bjelić.

Nastavak nelegalne gradnje

Podsjetimo, i prije su na teren izlazili i policijski djelatnici, kao i inspekcija, no, nelegalnoj gradnji nikako da se stane u kraj.

Na ovom dijelu rijeke Bunice, nikakva gradnja nikada nije bila dozvoljena, ni u prijeratnom, a ni poslijeratnom razdoblju. Ova prirodna blagodat je godinama bila zaštićena i netaknuta, no po svemu sudeći, čini se da pojedincima zabrane ne predstavljaju nikakvu prepreku u zacrtanom naumu, navodi Dnevni list.

Kopirati
Drag cursor here to close