1. Rally Neum 2016.

U Neumu prvi put vožene natjecateljske rally utrke

AutoMoto / Flash | 02. 04. 2016. u 19:28 M.M.

Pobjednici 1. Rally Neum 2016 su vozač Vladica Rabrenović i suvozačica Ana Golić koji su Renault Sport Cliom R3 opravdali ulogu favorita i na svim brzinskim ispitima pobijedili ostale suparnike.

Tako su na kraju u ukupnom poretku slavili ispred drugoplasirane posade koju su činili Peter Henell i Milan Novaković u Renault Clio Sport RS.

Najbolje plasirani predstavnik BiH bio je Đani Đelmo koji je sa suvozačem Draženom Komaricom iz Srbije, završio utrku na trećem mjestu. Četvrta je posada Engin Beširević i Tarik Gačo koji su vozili Renault Clio Williams.

Rally je završen proglašenjem pobjednika ispred hotela Sunce u Neumu. Ukupno su danas natjecatelji vozili dva brzinska ispita u jednom i dva "brzinca" u drugom smjeru stazom od 8 km, koja je dio ''stare ceste'' Vranjevo selo - Duži - Moševići u zaleđu Neuma.

Rally natjecanje održano je u organizaciji auto kluba ArcRACING i pod pokroviteljstvom Općine Neum.

Organizatori su zadovoljni utrkom, odzivom gledatelja, a gledatelji atraktivnim vožnjama i automobilima. I jedni i drugi se nadaju kako će ovo natjecanje postati tradicionalno. Rally je bodovan za Prvenstvo i Kup BiH.