AMK EXTREME

Mostarci uspješni na otvaranju 'street race' sezone u Živinicama

Mostarski klub AMK EXTREME krenuo je žestoko po bodove na početku sezone, dominirajući u klasi zadnje vuče gdje su osvojili prvo i treće mjesto.
AutoMoto / Flash | 30. 04. 2018. u 13:23 Bljesak.info

Sezona utrkivanja od prošlog vikenda za ljubitelje utrka ubrzanja je službeno počela. Naime, nakon nekoliko godina pauze, Živinice su ponovo postale centar auto-moto susreta. Uz vrhunsku organizaciju i domaćine, jedino je kiša mogla pomutit savršen trkaći vikend, što srećom to ovaj put nije bio slučaj. Letjelište Ciljuge okupirali su vozači sa svojim 'mašinama' spremnim za utrku na 402 metra, a Mostarci su se pokazali veoma uspješnim.

Prvi dan utrka, subota, bila je rezervirana za Prvenstvo Bosne i Hercegovine  koje je podijeljeno na četiri klase: prednja vuča, zadnja vuča, pogon na sva četiri kotača te dizeli, dok se u nedjelju vozilo Regionalni KUP, oba pod okriljem Sportskog auto-moto saveza BiH i FIA-e.

Prvo mjesto pripalo je Goranu Krešiću, dok je treće mjesto pripalo Jožefu Ambružu. Kraj dominacije u zadnjoj vuči, u sekundnim klasama istaknuli su se i Dado Bajgorić koji je u nedjelju osvojio prvo mjesto u klasi "15" nakon što je dan ranije izgubio u finalu te osvojio drugo mjesto u istoj klasi, a Antonijo Antunović bio je drugi na postolju u klasi "14".

Nakon otvaranja sezone utrkivanja u Živinicama, oktansko ludilo prebacuje se u Osijek. Mostarska pista i utrke ubrzanja u Mostaru na kalendaru su rezervirane za 16. i 17.6.2018. kada će najbolji trkači iz regije stići u Mostar.