mostar bijeljina 2:0

Zrinjski uvjerljiv na debiju novog trenera, Student slavio u Bijeljini

Sport / Košarka | 21. 11. 2015. u 20:55 I. M.

Košarkaši Zrinjskog došli su do treće pobjede u domaćem prvenstvu i prve pod vodstvom novog trenera Senada Muminovića.

Zrinjski je u osmom kolu Lige 12 s uvjerljivih 34 koša razlike porazio bijeljinski BN Basket (Radnik) s 87:53. U utakmici u kojoj je pobjednik bio riješen već nakon prvih desetak minuta Zrinjski je imao i 39 koševa prednosti, a Mostarci su odigrali odličnu obranu limitiravši goste na 35 koševa u prvih 30 minuta.

Razigran je bio Jure Brajković s 19 koševa, a još petorica domaćih košarkaša imali su dvoznamenkast učinak. Najviše je imao 13 poena, a Vedran Princ je uz 10 koševa dodao 10 asistencija.

Kod gostiju je više od polovice poena skupio Darko Damjanović (31).

Pobjedu je ostvario i drugi mostarski klub, koji je također porazio ekipu iz Bijeljine. Student je slavio na gostovanju kod Građanskog sa 78:75. Fantastičan je bio dvojac Ramo Rizvić (28 poena, 12 skokova) i Ismet Sejfić (23 koša, 15 skokova).