'Plemićima' puni plijen

Zrinjski slavio u Tuzli, Filipović dvostruki strijelac

Sport / Nogomet | 20. 08. 2017. u 19:43 Z.S.

Zrinjski je u gostima svladao Slobodu 2:0 u susretu 5. kola domaćeg prvenstva.

Mostarska je momčad povela golom Miloša Filipovića u 27. minuti, a isti je igrač povisio na 2:0 u 59. minuti, što se na kraju pokazao kao konačan rezultat.

Nakon nekoliko pokušaja na obje strane, Zrinjski je u 28. minuti susreta došao do prednosti. Miloš Filipović je prekrasno pogodio iz slobodnog udarca za prednost od 0:1.

Sloboda - Zrinjski 0-1 by goloviliga

Sloboda je potom preuzela terensku inicijativu. Pokušali su doći do brzog izjednačenja, ali im je falila završnica. Tražili su domaći i jedanaesterac zbog igranja rukom, ali sudac Jakupović je pokazao da se igra nastavi.

Zrinjski je u finišu prvog dijela mogao i povećati prednost, ali je udarac Ognjena Todorovića iz dobre pozicije otišao preko gola.

Nastavak je odličnom prilikom otvorio Bilbija. Pobjegao je obrani, ali je Azir Muminović sjajno obranio njegov šut. Zatim se u odličnoj šansi u 52. minuti našao Toni Jović. Izašao je sam pred Muminovića, ali loše šutira.

Uzvratila je Sloboda u narednom napadu. Pokušao je glavom s desetak metara Milan Ćulum, ali je Pirić sjajno obranio. Novi šok za Tuzlake uslijedio je u 59. minuti. Filipović je ponovo realizator šanse za prednost od 0:2 u korist Plemića.

Sloboda je pokušavala da se vrati u meč, ali je Zrinjski stvarao šanse. U nekoliko navrata su domaći u posljednji čas spašavali svoj gol, da bi u 69. minuti mladi vratar Muminović spasio gol oči u oči s Todorovićem. Potom su Tuzlaci zaprijetili preko Salkića, no i on nije pogodio iz dobre pozicije.

Do kraja je ostalo 0:2 za Mostarce koji su se izjednačili sa Željezničarom na vrhu ljestvice s 12 bodova.