Rutinski

Zrinjski se ispromašivao, ali i slavio protiv Viteza

Sport / Nogomet | 27. 08. 2014. u 18:55 I. M.

Mostarski Zrinjski ostao je u vrhu ljestvice i nakon petog kola Premier lige očekivanom pobjedom nad posljednje plasiranim Vitezom 2:0.

Pobjeda aktualnog prvaka nad ove sezone slabim Vitežanima mogla je biti i puno uvjerljivija da su napadači domaćih, prvenstveno Krešo Kordić, bili malo precizniji. Međutim, Mostarci su, zahvaljujući golovima Radulovića i Đurića, osvojili nova tri boda i mogu rasterećeniji putovati u Tuzlu.

Zrinjski je poveo već u 13. minuti susreta. Aleksandar Radulović je nadskočio obranu Viteza i glavom zakucao loptu koju mu je iz kornera nabacio Velibor Đurić.

U 28. minuti sve bolji rekonvalescent Ivan Crnov prošao je Livaju na lijevoj strani i ubacio za Simeunovića, no ovaj neometan glavom tuče iznad vrata. Samo nekoliko trenutaka kasnije Kordić se našao u dvije sjajne prilike.

Prvo je promašio loptu na petercu nakon ubačaja Stojkića, a onda je malo kasnije bolje reagirao, smirio loptu prsima i dobro šutirao s 10 metara, no Živković odlično brani.

U prvoj polovici drugog dijela Zrinjski je propustio dvije izgledne prilike – Kordić je bio neprecizan iz blizine, a Šćepanović s 18 metara. I baš kada se među domaće navijače počela uvlačiti nervoza iskusni Velibor Đurić napravio je malu minijaturu i lijevom nogom pogodio rašlje desne rašlje Živkovićeva gola.