rutinski

Zrinjski do tri boda uz blijedu igru

Sport / Nogomet | 28. 02. 2015. u 15:14 I. M.

Nakon stotinu dana pauze napokon se nastavila Premier liga BiH, a u prvom kolu proljetnog dijela mostarski Zrinjski svladao je Slaviju iz Istočnog Sarajeva s 2:0.

Nešto manje od dvije tisuće gledatelja došlo je vidjeti debi na klupi Zrinjskog Miše Krstičevića, ali osim pobjede domaćina nisu vidjeli neku spektakularnu igru. Mostarci su tri važna boda osvojili zahvaljujući autogolu gostiju i jedanaestercu koji je realizirao Krešo Kordić.

Zrinjski je poveo sasvim slučajno. Nakon kornera lopta je došla do Ognjena Todorovića koji je ubacio u šesnaesterac gostiju, a Goran Popović nespretno je reagirao i smjestio loptu u svoju mrežu.

Samo dvije minute kasnije domaćin je imao stopostotnu šansu, no Nebojša Popović nije se najbolje snašao u situaciji kada je ispred sebe imao protivničkog braniča, budući da je 'ispao' golman Lučić.

Slavija je u 41. Imala fantastičnu priliku za izjednačenje, ali reprezentativni vratar Zrinjskog Ratko Dujković u dva navrata odlično je intervenirao.

U 62. sudac Mujić dosudio je jedanaesterac za domaće, nakon što je oboren Vučina Šćepanović. Siguran izvođač bio je Krešimir Kordić koji je samo minutu prije ušao u igru.

Od 70. minute Zrinjski je igrao s igračem manje, nakon što je drugi žuti dobio Ivo Zlatić, no Slavija nije uspjela ništa napraviti.

Inače, utakmicu je uživo promatrao i izbornik reprezentacije BiH Mehmed Baždarević koji se želi uvjeriti u kvalitete potencijalnih reprezentativaca iz redova Zrinjskog.