Rođendanska pobjeda

Željezničar uvjerljivom pobjedom nad Krupom proslavio 96. rođendan

Sport / Nogomet | 17. 09. 2017. u 20:57 Z.S.

Nogometaši Željezničara pobijedili su u Sarajevu ekipu Krupe sa 4:1 u posljednjoj utakmici osmog kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Uvjerljivom pobjedom, šestom u sezoni, plavi s Grbavice proslavili su 96. rođendan, a s nova tri boda zadržali priključak za vodećim Zrinjskim.

Golove za Željezničar su postigli Goran Zakarić (34., 54.), Sinan Ramović (38.) i Jovan Blagojević (84.), a strijelac jedinog gola za Krupu bio je Elvir Koljić.

Tijekom cijele utakmice Željezničar je bio bolji, posebno nakon postignutog gola kada su u potpunosti preuzeli kontrolu nad utakmicom.

Prvih pola sata proteklo je bez većih prilika, a u 34. minuti Željezničar dolazi do vodstva. Nakon slobodnog udarca Zebe u šesnaestercu Krupe najbolje se snašao Goran Zakarić i zatresao mrežu. Slavlje domaćih nije se ni stišalo, a već je bilo 2:0. Sinan Ramović je iskoristio grešku gostiju na sredinu terena, istrčao kontranapad i izašao sam pred golmana Nevresa Fejzića te poslao loptu u gol.

U istom tempu domaći su nastavili i u drugom poluvremenu. a u 54. minuti došli su i do trećeg gola. Jovan Blagojević je uposlio Zakarića na desnoj strani, a krilni napadač Željezničara preciznim udarcem postiže svoj drugi pogodak. Isti igrač je mogao i do hat-tricka četiri minute kasnije, ali je iz slične situacije šutirao preko gola.

Blagojević u 84. minuti preciznim udarcem s 18 metara postiže četvrti pogodak za Željezničar, a konačnih 4:1 postavio je Elvir Koljić u 90. minuti.

Susret na stadionu Grbavica sudio je Ermin Sivac iz Zenice, a na tribinama je bilo oko 6.000 gledatelja.

Adžem: Najbolja utakmica Željezničara u sezoni

Trener Željezničara Admir Adžem zadovoljan je igrom svojih izabranika i pobjedom protiv Krupe od 4:1 u osmom kolu Premijer lige BiH.

Adžem je na press konferenciji nakon susreta čestitao igračima, ističući da je ovo bila možda i najbolja utakmica Željezničara u ovoj sezoni.

"Čestitam momcima na radu, rad se uvijek isplati. Igramo sve bolje i to nam daje optimizam za buduće. Sigurno da je ovo najbolja utakmica Željezničara dosad. Govorio sam i ranije da nam treba vremena. Imamo sada još tri utakmice pa je ponovo pauza koja će nam dobro doći. Nadam se da ćemo nastaviti ovaj trend", kazao je Aždem.

Njegov kolega na klupi Krupe Sloboda Starčević čestitao je Željezničaru rođendan i uvjerljivu pobjedu.

"Moji igrači nisu uspjeli odgovoriti na odličnu igru Željezničara. Nadam se da će u sljedećem kolu biti bolje", kazao je Starčević.