vječni derbi

Željezničar svladao Sarajevo i izbacio ga iz utrke za naslov

Sport / Nogomet | 24. 04. 2016. u 16:39 S. M.

U derbiju 26. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine Željezničar je na Koševu svladao Sarajevo s 1:0 golom Miroslava Stevanovića.

Ovakvim ishodom Sarajevo najvjerojatnije ostaje bez šanse da obrani titulu, a Željezničar si povećava šanse da će izboriti Europu.

Veliki derbi sarajevskih klubova obilježen je bakljadama navijača s obje strane i grubom igrom na terenu, pa je sudac Edin Jakupović dodijelio veliki broj kartona, a pred kraj je isključio Amera Bekića zbog udaranja Kosorića.

Željo je poveo pred kraj poluvremena kada je Blagojević ubacio a Miroslav Stevanović pogodio za slavlje na južnoj tribini.

Sarajevo-Zeljeznicar 0:1 by redakcija1

U drugom poluvremenu domaćin je konstantno napadao, a u 55. minuti Leon Benko pogodio je stativu. No, do kraja je ostalo 0:1, pa su Plavi s Grbavice pretekli svog rivala.

U idućem kolu Sarajevo dolazi u goste Veležu, a Željezničar u derbiju kola u petak igra sa Zrinjskim.