Široki - Željezničar 1:1

Željezničar s igračem manje izvukao bod na Pecari

Sport / Nogomet | 16. 08. 2015. u 19:57 D.L.

U pretposljednjem susretu 4. kola Premijer lige BiH Široki Brijeg i Željezničar odigrali su neodlučeno (1:1) pred oko 2.500 gledatelja na stadionu Pecara. Puno zadovoljniji ovim rezultatom mogu biti gosti s obzirom da su u 18. minuti ostali s igračem manje.

Široki je dobro otvorio susret, imao je konce igre u rukama, a već u 18. minuti vratar Željezničara Antolović napravio je prekršaj van šesnaesterca nad Matom Peharom koji se sam sjurio prema golu te je Dragan Skakić pokazao crveni karton Antoloviću.

No, od tada, igra Širokog je splasnula, a gosti su, nakon greške stopera Brekala, poveli 0:1 golom Ognjena Đelmića te se s tim rezultatom otišlo na odmor.

U nastavku susreta igralo se samo u polovici Željezničara, a rezervni vratar Kjosevski u jednoj minuti obranio je dva Wagnerova udarca te spasio svoju momčad. No, u 72. minuti, Pecara je proključala – izjednačio je Široki preko Zvonimira Kožulja koji je pogodio iskosa s desne strane.

U 90. minuti i Široki je ostao s igračem manje – drugi žuti karton dobio je Brekalo. U istoj minuti Široki je propustio najveću priliku za pobjedu, Kožulj je pogodio vratnicu. Igralo se četiri minute sudačke nadoknade, a Željezničar je u 92. minuti postigao pogodak, no poništen im je zbog zaleđa te je rezultat ostao 1:1.

Široki Brijeg je tako u seriji od tri derbi utakmice uzeo samo jedan bod (op.a poraz od Sarajeva), a u idućem kolu čeka ga teško gostovanje u Mostaru kod neporaženog Zrinjskog. Pred kraj utakmice, Škripari su tražili ostavku trenera Davora Mladine, a nakon što je Skakić označio kraj susreta, publika na Pecari izviždala je svoje igrače.