MotoGP

Vladavina Španjolaca, u sve tri klase slavili vozači iz Španjolske

Sport / Flash | 15. 09. 2013. u 15:20 S. M.

Španjolac Jorge Lorenzo (Yamaha) pobjednik je Velike nagrade San Marina, 13. utrke svjetskog MotoGP prvenstvo.

Lorenzo je slavio ispred sunarodnjaka Marca Marqueza (Honda) koji je zadržao prednost u ukupnom poretku SP-a, dok je treći bio također Španjolac Dani Pedrosa (Honda).

Marquez je vodeći s 253 boda, današnji pobjednik Lorenzo probio se na drugo mjesto sa 219, a Pedrosa je treći sa 216 bodova. Sezona se nastavlja za 14 dana u španjolskom Alcanizu.

U klasi Moto2 pobijedio je Španjolac Pol Espargaro (Kalex), ispred Japanca Takaakija Nakagamija (Kalex) i sunarodnjaka Estevea Rabata (Kalex).

U ukupnom poretku SP-a vodi Britanac Scott Redding, koji je današnju utrku završio na šestom mjestu.

U klasi Moto3 uspješni su također bili Španjolci, koji su osvojili prva tri mjesta. Najbrži je bio Alex Rins (KTM), ispred Mavericka Vinalesa (KTM) i Alexa Marqueza (KTM). U ukupnom poretku vodi Španjolac Luis Salom, koji je danas osvojio četvrto mjesto.