Odličan nastup

Vitez četvrti na Mastersu u Pragu, Palavra treći strijelac

Sport / Flash | 08. 08. 2016. u 12:37 S. M.

U Pragu su se okupile ponajbolje "basketaške" ekipe iz cijelog svijeta, na trećem od ukupno sedam Mastersa u košarci 'tri na tri'.

Masters u Pragu osvojila je ekipa Ljubljane koja je izborila nastup na velikoj završnici u Abu Dhabiju 27. i 28. listopada.

Na ovom turniru koji se igra pod službenim pokroviteljstvom Fibe, i koji su praktično svjetska prvenstva u uličnoj košarci, nastupila je i ekipa iz Bosne i Hercegovine, Vitez.

Vitežani su imali fantastičan nastup i zauzeli su visoko četvrto mjesto. Nažalost, to im nije bilo dovoljno za plasman na završnicu, jer su u polufinalu poraženi od kanadske ekipe Saskatoon s 18:22.

Za Vitez su u Pragu igrali Adi Bambur, Marijo Blaškan, Ranko Križanović i Željko Palavra, koji je bio treći strijelac kompletnog Mastersa. MVP turnira bio je igrač Ljubljane Jasmin Hercegovac.