Mostarci stopostotni

Velež bolji od Širokog; Zrinjski preokretom do tri boda

Sport / Nogomet | 18. 04. 2015. u 16:23 Z.S.

Nakon sinoćnje utakmice između Sarajeva i Čelika koja je završena neriješenim rezultatom (1:1), danas je odigrano šest utakmica 22. kola Premier lige BiH.

U jednom od derbija u Mostaru su se sastali Velež i Široki. Lider s vrha ljestvice Široki Brijeg, već treću utakmicu u nizu ne zna za pobjedu.

Nakon dva remija, tim s Pecare doživio je poraz. Strijelac jedinog pogotka za 'Rođene' bio je Dejan Janković u 45. minuti susreta.

Nogometaši Zvijezde i Zrinjskog odigrali su u Gradačcu susret 22. kola, a gosti su slavili s 3:2.

U Gradačcu prava golijada i novi poraz Zvijezde, koju samo čudo može zadržati u elitnom društvu.

Zrinjski, koji se bori za titulu, stiže do vodstva na samom početku, a strijelac je za goste iz Mostara bio Ognjen Todorović.

Do kraja prvog dijela uslijedio je preokret domaćih nogometaša. Diatta je u 18. minuti donio izjednačenje crveno-bijelima, a Šerbečić je u 25. minuti zabio za 2:1 poslije asistencije Diatte.

Kada se činilo da će Zvijezda konačno upisati pobjedu i vratiti se u igru za opstanak, uslijedilo je očajno drugo poluvrijeme i novi preokret - ovoga puta u korist Zrinjskog, prenosi SportSport.ba.

Stevo Nikolić je sredinom drugog dijela postigao dva gola i Zrinjski je stigao do pobjede kojom se izjednačio sa Širokim Brijegom na vrhu.

Ekipa Milomira Odovića u Vitezu je pregazila domaćina. Golove za Željezničar postigli su Memija, Beganović i Bajić dva puta, dok je utješni pogodak za Vitez postigao Kapetan. Plavi s Grbavice ovom pobjedom najavili su kandidaturu za prvo mjesto.