gradski derbi

Vatreno u Vrapčićima: Zrinjski iščupao bod u sudačkoj nadoknadi

Sport / Nogomet | 26. 04. 2015. u 16:26 S. M.

U jednom od derbija 25. kola Premier lige BiH, u četvrtom ovosezonskom mostarskom derbiju, Velež i Zrinjski odigrali su 1:1. Velež je vodio sve do 93. minute nakon što je u 20. minuti nakon kornera mrežu Zrinjskog pogodio branič Ibrahim Škahić.

Ipak, u trećoj minuti sudačke nadoknade Amir Zolj nakon udarca Ivana Crnova skreće loptu u svoju mrežu i baca u očaj svoje suigrače i navijače, a donosi veliko slavlje gostima.

Velež i Zrinjski su tijekom utakmice propustili su još nekoliko odličnih šansi, no briljirali su golmani Adnan Bobić i Ratko Dujković. Krajem prvog poluvremena Velež tražio jedanaesterac, nakon što je u kontaktu s Graovcem u šesnaestercu gostiju pao Maletić.

Sudac Ilija Živković pokazao je da se igra nastavi, a u drugom dijelu poništio je gol Zrinjskog, jer je Pero Stojkić iz slobodnjaka pogodio prije njegovog zvižduka.

Zrinjskom je ovaj bod donio izjednačenje na ljestvici sa Sarajevom, s istim brojem bodova.

Derbi u Vrapčićima odigran je pred oko 2000 navijača, uz pristustvo oko 200 Ultrasa. Unatoč velikim tenzijama, prije i tijekom utakmice, većih incidenata, osim bakljada i ružnih riječi, nije bilo.