Povratak kući

Tuka stigao u BiH: Na aerodromu ga dočekali roditelji

Sport / Flash | 28. 08. 2015. u 17:16 Sa.M.

Najbolji bh. atletičar Amel Tuka oko 19 sati stigao je na Međunarodni aerodrom Sarajevo sa Svjetskog prvenstva u atletici u Pekingu na kojem je u finalnoj trci na 800 metara osvojio brončanu medalju, javlja Agencija Anadolija.

Tuku su na aerodromu dočekali građani, kao i roditelji, koji nisu davali izjave jer su, kako kažu, veoma uzbuđeni.

Zlatnu medalju je osvojio Kenijac David Lekuta Rudisha, srebrenu medalju Poljak Adam Kszczot, a Amel Tuka broncu čime se upisao u povijest bh. sporta i atletike kao osvajač prve medalje na svjetskim prvenstvima za BiH. Tuka je osvojio treće mjesto s vremenom 1:46.30.

Kakanjac je imao odličan nastup u polufinalu, te je istrčao s najboljim vremenom (1:44.84) od svih takmičara u polufinalnim utrkama.

U Peking je došao s najboljim vremenom sezone.