Premier League

Sunderland otvara vrata raja Liverpoolu

Sport / Flash | 19. 04. 2014. u 20:42 Z.S.

U 35. kolu nogometnog prvenstva Engleske Chelsea je doživio prvi domaći poraz u sezoni, s 1:2 slavio je na Stamford Bridgeu Sunderland.

Domaćin je poveo u 12. minuti golom Samuela Eto'oa, ali šest minuta kasnije Wickham je izjednačio, a pobjedu gostima donio je Fabio Borini, inače igrač kojeg je Liverpool, klub koji je najvuiše profitirao ovim porazom Chelseaja, posudio Sunderlandu, s bijele točke u 82. minuti. To je prvi domaći poraz Bluesa u sezoni, ali i prvi domaći poraz Josea Mourinha u čak 78 prvenstvenih utakmica na kormilu londonskog kluba.

Kontroverze je izazvao dosuđeni kazneni udarac za goste u 82. minuti. Mourinhovog pomoćnika Ruija Fariju morali su odvlačiti od glavnog suca Mikea Deana nakon što je ovaj dosudio sumnivi penal zbog starta Azpiliucete prema Altidoeru.

Podsjetimo, prije dva dana Sunderland je uzeo bod i kod Manchester Cityja, pa bi Liverpool, ako osvoji naslov, trebao definitivno poslati zahvalnicu i u Sunderland.

Ranije u subotu na pozornici su bili uglavnom klubovi koji se bore za ostanak, pa je tako Aston Villa protiv Southamptona odigrala 0:0, a standardni stoper svetaca Dejan Lovren odigrao je dobru utakmicu.

Fulham je izgubio od Tottenhama 1:3, a Cardiff je protiv Stoke Cityja odigrao 1:1.