Liga 12

Studenti se ne šale: Pao i Široki

Sport / Košarka | 28. 11. 2015. u 21:10 D.L.

Mostarski Student je u devetom kolu Lige 12 Prvenstva BiH u dvorani Bijeli brijeg slavio protiv Širokog 86:77 (28:25, 19:19, 21:15, 18:18).

Debitant u ligi pokazao se kao pozitivno iznenađenje u svom prvom nastupu u najvišem rangu, a to su potvrdili i večeras svladavši favoriziranu momčad Širokog. Bila je to treća uzastopna pobjeda Studenta kojom se momčad Nevena Nikolića nametnula kao kandidat u borbi za vrh.

Treća četvrtina bila je presudna, a domaći su uspjeli slomiti Širokobriježane i ući u posljednju četvrtinu s +9 te očuvati tu prednost do kraja. U posljednjoj minuti gosti su se približili na tri razlike (80:77), no domaći su s dvije trice riješili pitanje pobjednika.

Najefikasniji u redovima Studenta bio je sjajni Ismet Sejfić s 25 poena i 10 skokova. Dvoznamenkasti su još bili Ramo Rizvić (15), Dejan Marković (14), Ivica Širić (12) te Ante Smolić (10).

Kod gostiju Slovenac Maj Kovačevič upisao je 19 poena, Juraj Segarić 16, Ivan Novačić 14 i Krystopher Faber 13.

Organizacijske manjkavosti Studenta

I dok Student pokazuje da je posve ravnopravan na parketu s najboljim ekipama u državi, kao klub ima dosta organizacijskih nedostataka na kojima će morati poraditi. Primjerice, utakmica je kasnila jer oko parketa nije bilo nikoga tko bi brisao parket. Suci su na kraju dopustili da se igra, ali su parket brisali sami igrači. Također, klub je osigurao samo jednog statističara, koji sam nikako nije uspio sve 'pohvatati', pa je, recimo, u utakmici na puno koševa bilo samo pet asistencija!