Apsolutni junak!

Stoper obranio dva penala i odveo Ludogorec u Ligu prvaka!

Sport / Nogomet | 28. 08. 2014. u 07:27 S. M.

Bugarski Ludogorec prošao je u skupine Lige prvaka nakon što je u dramatičnom uzvratu izbacio rumunjsku Steauu. Nakon 120 minuta bilo je 1:0 za domaćina, kao za Steauu u prvoj utakmici, pa su se izvodili jedanaesterci.

Međutim, par minuta prije kraja produžetaka domaći vratar Stojanov dobio je crveni karton, a kako Ludogorec više nije imao prava na izmjene među vratnice je stao stoper – Cosmin Moti.

Rumunj iz redova bugarskog prvaka pretvorio se tada u apsolutnog junaka. Prvo je sam realizirao jedanaesterac, a zatim i obranio dva udarca s bijele točke Steauinih igrača i tako odveo Ludogorec u Ligu prvaka.

Iako je Wanderson pogodio u sudačkoj nadoknadi regularnog vremena za 1:0 i spasio Ludogorec, domaći navijači slavili su na kraju samo Motija.