olimpic spartak 1:1

Solidna predstava Olimpica u europskom debiju

Sport / Nogomet | 02. 07. 2015. u 17:48 S. M.

U prvoj utakmici prvog pretkola Europske lige treći predstavnik BiH Olimpic iz Sarajeva remizirao je 1:1 s predstavnikom Slovačke Spartakom iz Trnave.

Debitant u Europi odlično se predstavio i odigrao dobru utakmicu protiv favoriziranog gosta. Domaćin je vodio sve do 70. minute i pogodio je dvaput okvir gola, no ipak momčad Mirze Varešanovića nije imala snage izdržati jak tempo.

Odlični Olimpic odigrao je sjajno u prvom poluvremenu. Vodio je golom Dalibora Pandže od 14. minute, a četiri minuta prije kraja Admior Raščić pogodio je gredu.

No Spartak se pokazao spremnijom ekipom, svog protivnika sabio je u šesnaesterac i takva igra im se isplatila u 70. minuti Emir Halilović pogodio prekrasnim udarcem iz voleja.

Ipak, Olimpic je na kraju mogao doći i do pobjede, no Brkovićev udarac zaustavila je vratnica.

Na polupraznom stadionu Asim Ferhatović Hase bilo je oko tisuću domaćih gledatelja i 50-tak puno glasnijih navijača Spartaka iz Trnave koji su u nekoliko navrata skandirali 'UEFA mafija'.