EuroBasket

Slovenija preko Latvije do polufinala sa Španjolskom

Sport / Košarka | 12. 09. 2017. u 19:05 Z.S.

Slovenski košarkaši izborili su polufinale Eurobasketa svladavši u Istanbulu Latviju s 103:97 (34:23, 17:32, 25:11, 27:31), a u polufinalu ih čeka Španjolska.

Sjajni Slovenci, koji još nisu upisali poraz na ovom turniru, imali su dosta problema s Latvijom, koja je na poluvremenu vodila 51:55. No početkom nastavka brzo su preokrenuli na 62:55.

Do kraja su se Latvijci primicali, ali nisu uspjeli dostići i prestići Slovence, čiju je pobjedu je praktički potvrdio Dragič polaganjem za 97:92 30 sekundi prije kraja.

Potom je Luka Dončić sva četiri bio precizan s linije slobodnih bacanja (101:94), Porzinig je između promašio tricu, koja je bila zadnja nada, pa je jednostavno postalo prekasno za latvijski preokret.

Kod Slovenaca su briljirali Luka Dončić (27) i Goran Dragič (26), dok je Latvijce predvodio Porzingis s 34 koša.

Ranije su europski prvaci Španjolci pobijedili Njemačku s 84:72 (16:19, 18:14, 31:20, 19:19).

Njemačka je odlično otvorila utakmicu i tijekom prve četvrtine imala prednost od devet koševa (2:11), ali se Španjolska brzo oporavila od lošeg početka i do kraja prve dionice uhvatila priključak.

Na poluvremenu su aktualni europski prvaci imali jedan poen prednosti (34:33), a otpor žilavih Nijemaca slomio je Marc Gasol pogodivši tri trice u posljednje dvije minute treće četvrtine, nakon kojih je Španjolska povela serijom 20-5 sa 65:53 te do kraja utakmice održavala stečenu prednost.

Mlađi Gasol utakmicu je završio s 28 koševa, 10 skokova i četiri asistencije. Pau Gasol je ubacio 19 poena, a Sergio Rodriguez uz 11 koševa imao i sedam asistencija.

Kod Nijemaca najbolji je bio Denis Schroeder sa 27 poena i osam asistencija, a Daniel Theis je postigao 15 koševa.