17. kolo

Sloboda čuva vrh, Karačićev Vitez uzeo bod Širokom

Sport / Nogomet | 28. 11. 2015. u 13:54 S. M.

Momčad tuzlanske Slobode ostala je vodeća na ljestvici Premijer lige i nakon 17. kola. Sloboda je na praznom stadionu u Prijedoru svladala domaći Rudar s 1:0 i imat će priliku na svom stadionu idućeg vikenda protiv Slavije osigurati prvo mjesto uoči proljetnog dijela.

Jedini pogodak na utakmici postigao je Zajko Zeba iz slobodnog udarca desetak minuta prije kraja.

U Vitezu su domaći odigrali 1:1 protiv Širokog Brijega. Vitez je poveo već u šestoj minuti kada je Velibor Đurić iskoristio grešku obrane gostiju, no Široki je vrlo brzo izjednačio preko Dine Kresingera.

Takav rezultat ostao je do kraja, a trener domaćih je nakon pobjede nad Zrinjskim pomrsio planove i drugoj momčadi koju je u prošlosti vodio.

U Zenici je Čelik svladao Olimpic s 1:0 i ostavio goste u velikim problemima.