peto kolo

Sjajni Zenit stopostotan u Ligi prvaka

Sport / Nogomet | 24. 11. 2015. u 19:03 S. M.

Nogometaši Zenita upisali su i petu pobjedu u H skupini Lige prvaka nakon što su u St Peterburgu pobijedili Valenciju 2:0, dok su BATE Borisov i Bayer Leverkusen u susretu E skupine odigrali 1:1.

Zenit je i prije ove utakmice izborio plasman u osminu finala, a pobjedom protiv 'šišmiša' osigurao je i prvo mjesto u skupini. Ruski sastav je do pobjede stigao postigavši po jedan pogodak u svakom poluvremenu, a strijelci su bili Oleg Šatov u 15. minuti, te Artem Dzjuba u 74. minuti. Valencija je posljednjih 10 minuta igrala s igračem manje nakon što je isključen Ruben Vezo.

U drugom dvoboju iz ove skupine večeras se sastaju Lyon i Gent.

U prvom susretu iz skupine E BATE Borisov i Bayer Leverkusen su remizirali 1:1. Domaćin je poveo već u 2. minuti golom Mihajla Gordeičuka, a izjednačio je Admir Mehmedi u 68. minuti.

Večeras se još sastaju Barcelona i Roma.

Na ljestvici vodi Barcelona sa 10 bodova, Roma i Bayer imaju po pet bodova, a BATE Borisov je na začelju sa četiri boda.