Osmina finala Kupa BiH

Sjajni Wagner s dva pogotka donio Širokom pobjedu protiv Željezničara

Sport / Nogomet | 01. 10. 2014. u 16:24 D.L.

Široki Brijeg je pogocima kapetana Wagnera pred oko 1.000 gledatelja na stadionu Pecara pobijedio Željezničar 2:0 u prvoj utakmici osmine završnice Kupa BiH.

Prvo poluvrijeme bilo je jedno od najdosadnijih poluvremena na Pecari u posljednje vrijeme, a kombinirana momčad Širokog Brijega dobro se držala protiv indisponiranog Željezničara. Vrijedi istaknuti podatak da niti jedna momčad nije uputila udarac u okvir vrata.

Iz prvog poluvremena vrijedi izdvojiti uvredljivo skandiranje navijača Željezničara koje je službeni spiker upozorio da će biti izbačeni sa stadiona Pecara ukoliko tako nastave te trenutak kada je sudac Danijel Pajić pogođen tetrapakom soka s tribina, čak je zatražio i liječničku pomoć.

U drugom poluvremenu puno življa igra, prijetile su obje momčadi, a Željezničar je djelovao opasnije. Wagner je ušao na samom početku poluvremena, a ubrzo je Musa u igru ubacio Kožulja i Karačić.

Željezničar je doživio prvi poraz u Kupu BiH nakon šest godina, točnije 2.198 dana i 42 utakmice bez poraza.

Izmjene su se isplatile te je Široki do kraja utakmice postigao i dva pogotka te prikazao puno bolju igru.

U 79. minuti sjajno je ubacio Plazonić, a fantasični Wagner glavom pogađa za 1:0.

U 89. minuti utakmice, ponovno na scenu stupa ‘Gospodin u kopačkama’, Brazilac je u solo akciji nanizao nekoliko igrača Željezničara te poslao loptu u mrežu za 2:0 i veliko oduševljenje gledatelja na Pecari. U sudačkoj nadoknadi Široki je mogao povesti i 3:0, no braniči Željezničara spasili su vrata.

Uzvratni susreti igraju se za tri tjedna.