Stari rivali

Široki 'razvalio' Bosnu Royal s 47 koševa razlike!

Sport / Košarka | 08. 11. 2014. u 19:49 D.L.

Treće kolo Lige 13 košarkaškog prvenstva BiH donijelo je dvoboj najtrofejnijih poslijeratnih klubova u Bosni i Hercegovini. HKK Široki je u dvorani Pecara ‘razvalio’ sarajevsku Bosnu Royal sa 47 koševa razlike i tako upisao prvu ovosezonsku pobjedu.

Domaćini su odlično igrali u obrani, a u napadu ”šut ih je išao”. Nakon prve dvije četvrtine Široki je Bosnu ostavio na samo 18 postignutih koševa, a rezultat je glasio 56:18.Široki je odlično otvorio susret serijom 7-0 te se već u prvih nekoliko minuta dalo naslutiti u kojem će smjeru utakmica ići.

U nastavku ista priča, Široki je diktirao tempo susreta, Bosna Royal je bila nemoćna, a nešto bolju igru prikazali su samo u posljednjoj četvrtini kada su postigli 18 koševa, ali bilo im je kasno jer je Široki davno riješio pitanje pobjednika.

Domaće je predvodio Miše Diminić sa 19 poena, Josip Bilinovac i Toni Katić dali su po 17, Zubac i Novačić po 12, Ćorić je dodao 10, a Prskalo osam poena. Kod ‘potopljene’ Bosne Mujić je jedini bio dvoznamenkast (10), Rešidović je dodao 9, a Delalić 8.