Uspješan debi Sliškovića

Široki prekinuo post i slavio protiv Mladosti

Sport / Nogomet | 22. 04. 2015. u 19:46 R.I.

Široki Brijeg je u 23. kolu Premijer lige BiH na Pecari svladao Mladost iz Velike Obarske (2:0) te tako prekinuo niz od četiri utakmice bez postignutog pogotka.

Široki Brijeg je poveo već u 4. minuti iz jedanaesterca. Zakarić je srušen, a siguran realizator bio je Jure Ivanković. ‘Plavo-bijeli’ su nastavili pritiskati bunker gostujuće momčadi, no nisu uspjeli zatresti mrežu do poluvremena.

U nastavku susreta Široki je i dalje držao konce igre u rukama, no u 57. minuti, nakon greške obrane, igrač Mladosti našao se sam pred Soldom koji odličnom intervencijom spašava mrežu svoje momčadi.

U 64. minuti Široki je udvostručio prednost. U gužvi u gostujućem šesnaestercu srušen je Zvonimir Kožulj koji je i realizirao jedanaesterac.

Do kraja susreta prijetio je domaćin, no rezultat se nije mijenjao.

Široki je ovu utakmicu igrao bez klasičnog napadača, a Slišković je odmarao najboljeg igrača Wagnera za nedjeljni derbi na Koševu.

Ovom pobjedom Široki Brijeg je zadržao vodeće mjesto Premijer lige BiH sa 49 bodova, koliko ima i Zrinjski nakon današnje domaće pobjede nad Borcom.