Otvaranje Lige 13

Široki pred sablasno praznom Pecarom poražen od Sparsa

Sport / Košarka | 25. 10. 2014. u 18:16 D.L.

Pred oko 150 gledatelja u dvorani Pecara, košarkaši Širokog poraženi su od sarajevskih Sparsa 64:74 u derbi susretu 1. kola Lige 13 košarkaškog Prvenstva BiH.

Od samog početka utakmice vodila se tijesna bitka, a nitko se nije mogao odvojiti na pristojniji koš razliku. Vodili su Sparsi na početku, Široki je do kraja uspio preokrenuti i završiti četvrtinu s vodstvom od 18:15. U nastavku ista priča, ovoga puta za nijansu bolji gosti koji su na odmor otišli s minimalnom predošću od 32:33.

U trećoj četvrtini gosti ubacuju u višu brzinu te u završnicu utakmice ulaze s 10 poena prednosti. Široki se nije predao te je razliku smanjio na nekoliko poena, ali gosti nisu ispustili pobjedu te su na kraju slavili sa 64:74.

Prvo ime susreta bio je košarkaš Sparsa Igor Josipović koji je postigao 21 poen, Glogovac je dodao 14, a Nikolić 10. Kod domaćih Novačić i Diminić postigli su po 16, a Toni Katić dodao je 13 poena.

HKK Široki – OKK Spars 64:74 (18:15, 14:18, 15:24, 17:17)