Liga 12

Široki opet poražen, Zrinjski prekinuo post

Sport / Košarka | 20. 12. 2014. u 21:14 I. M.

Bivši prvak BiH Široki doživio je već peti poraz u 10. kolu Lige 12. Širokobriježani su gostovali u Mrkonjić Gradu gdje ih je s 58:50 porazila domaća Mladost.

Utakmica u Mrkonjić Gradu odlučena je u zadnjih pet minuta kada je domaćin kod 47:48 za Široki napravi seriju 11:2 za svoju tek treću pobjedu. Vojin Svilar (18 poena) i Nino Milošević (14) odveli su Mladost do pobjede. Kod Širokog su samo Ivan Novačić (15 poena) i Josip Bilinovac (12) bili dvoznamenkasti.

Nakon tri uzastopna poraza do nove pobjede došao je Zrinjski. Mostarci su u svojoj dvorani bez ikakvih problema svladali Bosnu-Royal sa 74:51. Zrinjski je odigrao odličnu obranu u drugom dijelu ostavivši Sarajlije na samo 18 poena u zadnjih 20 minuta.

Mihailo Sekulović i Ali Demić skupili su po 15 koševa, a Jure Brajković je dodao 10 skokova. Kod gostiju su Ćurevac i Watson imali po 13 poena.

Nakon 10 kola i dalje je bez poraza OKK Spars, a sarajevska momčad večeras je slavila u Bijeljini protiv Građanskog sa 69:68. Igor Josipović pogodio je sa sirenom za desetu pobjedu Sparsa.