Finale Kupa BiH

Široki i Olimpic remizirali, odluka pada u Sarajevu

Sport / Nogomet | 20. 05. 2015. u 18:59 D.L.

Široki Brijeg i Olimpic odigrali su na Pecari 1:1 u prvom susretu finala nogometnog Kupa BiH.

'Plavo-bijeli' su loše otvorili utakmicu što je iskoristio Olimpic u 9. minuti kada je poveo pogotkom Veldina Muharemovića. Iz jedne polukontre, Brković ubacio je loptu, a stoper Josip Barišić katastrofalno reagirao vrativši loptu Muharemoviću koji je pogodio mrežu Luke Bilobrka.

Barišić je u 21. i 23. minuti imao dvije izgledne prilike za pogodak, no nije uspio realizirati. Iz prvog dijela vrijedi izdvojiti stopostotnu priliku Olimpica kada je Pereira zakasnio na ubačaj Smajića i propustio priliku udvostručiti vodstvo.

U drugom dijelu susreta Široki je puno bolje igrao, a u 75. minuti Kožulj je odlično pucao s vrha šesnaesterca i pogodio gredu. Samo dvije minute kasnije, Wagner je srušen u šesnaestercu 'Vukova', a isti igrač nije uspio pogoditi za izjednačenje, Brazilac je pogodio vratnicu.

Pritisku Širokog Olimpic je popustio u 79. minuti kada je na ubačaj Karačića loptu u vlastitu mrežu poslao Regoje. Široki je do kraja pritiskao, no nije uspio kreirati preokret.

Uzvratni susret igra se u Sarajevu za sedam dana.