Golijada

Šest golova 'Rođenih' u Vrapčićima, Zrinjski poražen u Zenici

Sport / Flash | 20. 10. 2012. u 14:58 Z.S.

Mostarski Velež dočekao je na svom stadionu ekipu Travnika te je postigao čak šest golova. Na prvi pogodak se čekalo šest minuta, domaće je u vodstvo doveo Ševko Okić. Na 2:0 povisio je Mirza Ćemalović u 32. minuti, a sudac je dvije minute prije isteka poluvremena isključio vratara 'vezira' Fejzića.

U drugom poluvremenu, Velež je samo potvrdio koliko je bolji, a novi pogodak za 'Rođene' stigao je u 64. minuti. Ponovno je pogodio Ćemalović.

Nedugo zatim, stigla su još tri gola domaćih. Strijelci u 67. i 80. minuti bili su Anel Ćurić, te ponovno Ćemalović, koji je danas u Vrapčićima upisao hat-trick.

Ipak, golijada tu nije stala. Konačnih 6:0, djelo je Rijada Demića.

-----

Zrinjski je danas gostovao u Zenici. Nakon uvodnih desetak minuta u kojem oba tima nisu pokazala ništa zanimljivo, Čelik u 13. minuti stiže do gola. Mešanović je uposlio Sašu Kajkuta koji sa pet metara matira Hadžića za vodstvo od 1:0.

Kajkut se i osam minuta kasnije našao u dobroj prilici kada je šutirao sa vrha kaznenog prostora, no Hadžić je uz pomoć vratnice zaustavio njegov udarac. Zrinjski se u prvom poluvremenu orjentirao na kontranapade, no igrači nisu uspjeli stvoriti niti jednu ozbiljniju priliku pred golom Nurkovića, te je Čelik na odmor otišao vodstvom od 1:0.

U nastavku susreta veoma loša igra sa obje strane. Svi pokušaji prema vratarima su završavali daleko od gola, a igralo se uglavnom na sredini terena. U 72. minuti susreta igrači Čelika su nezadovoljni suđenjem imali žestoku raspravu sa sucima ovog susreta, no na kraju se sve dobro završilo.

Pet minuta kasnije po jedan crveni karton na obje strane. Zbog prosvjeda prema sucima crvene kartone su dobili Zoran Brković kod Čelika, te Pero Stojkić kod Zrinjskog.

Do kraja susreta mreža Hadžića se još jednom tresla. Konačnih 2:0 postavio je Nesterović u sudačkoj nadoknadi.

Sarajevo je pobijedio večeras banjalučki Borac s 2:0 u derbi susretu 10. kola Premier lige BiH i zadržao vodeću poziciju na ljestvici. 'Bordo' tim došao je u vodstvo pogotkom Torlaka u 21. minutu susreta, a konačan rezultat na asistenciju Suljića postavio je Tadejević u 69. minuti, prenosi SportSport.ba.