Premijer liga BiH

Sarajevo razbilo Vitez i zakucalo ga za dno ljestvice

Sport / Nogomet | 09. 09. 2017. u 16:48 D.L.

Nogometaši Sarajeva su u prvoj utakmici sedmog kola Premijer lige BiH u subotu na Koševu pobijedili Vitez s 4:0.

Sarajevo je tako nakon četiri utakmice uspjelo upisati pobjedu, prvu na svom terenu u ovoj sezoni, a drugu ukupno.

Prvo poluvrijeme proteklo je u dominaciji domaćih igrača, koji nisu uspjeli iskoristi nekoliko prilika za pogodak te se na odmor otišlo bez pogodaka.

Na otvaranju drugog poluvremena Sarajevo uspijeva slomiti otpor gostiju i preko Ahmetovića u 47. minuti doći u vodstvo. Osam minuta kasnije Velkoski je nakon slobodnog udarca postigao pogodak glavom, a u 67. minuti asistirao Ahmetoviću za njegov drugi pogodak i vodstvo od 3:0. Konačan rezultat 4:0 postavio je Hadžić u 85. minuti.

Sarajevo je danas s klupe prvi put vodio povratnik na klupu koševskog premijerligaša Husref Musemić.