Pobjeda u Banja Luci

Sarajevo preuzelo čelo ljestvice u Premier ligi

Sport / Nogomet | 10. 08. 2014. u 19:12 S. M.

Nogometaši Sarajeva pobijedili su večeras u gostima banjalučki Borac s 3:1, u susretu 2. kola nogometne BHT Premier lige BiH. Sarajevo je u svakom segmentu igre bilo bolji tim i zasluženo odnosi tri boda iz Banje Luke.

Iako su igrači Sarajeva u prvom poluvremenu imali dosta šansi za postizanje pogotka, prvi gol na utakmici postigao je Haris Duljević tek u 69. minutu. Samo pet minuta kasnije na 2:0 za Sarajevo povećava Nemanja Bilbija, ali domaći se vraćaju u igru u 76. minutu pogotkom Stokića.

I opet samo dva minuta kasnije, točnije u 78. minuti, treći pogodak za Sarajevo postiže Ognjen Todorović i postavlja konačan rezultat utakmice 1:3.

Sarajevo je novom pobjedom preuzelo prvo mjesto na tabeli PL BiH, dok se Borac nalazi na začelju s dva poraza u isto toliko utakmica.