bez iznenađenja

Sarajevo na korak od titule, Zvijezdi bodovi spasa protiv Veleža

Sport / Nogomet | 23. 05. 2015. u 16:52 S. M.

Sarajevo je napravilo novi korak k osvajanju naslova prvaka Bosne i Hercegovine. U okviru pretposljednjeg kola Premijer lige Sarajevo je slavilo u Vitezu s 3:0 i tako zadržalo prednost ispred Željezničara koji je na svom terenu porazio Travnik s 1:0.

Momčad Sarajeva u zadnjem kolu dočekuje na svom stadionu Slobodu i ako pobijedi Tuzlake osvojit će naslov prvaka nakon dugo godina čekanja. Ekipa Dženana Uščuplića slavila je u Vitezu golovima Velkoskog iz slobodnjaka te Puzigaće iz jedanaesterca i Bekića u drugom dijelu.

Vitez je sada u teškom položaju, iako ni njegovi konkurenti nisu napravili dobar posao. Čak se i Zvijezda sada može spasiti, nakon što je pobijedila Velež s 3:2. Velež je dva gola primio u dvije minute. U 15. je Ermin Gadžo doveo Zvijezdu u vodstvo, a na 2:0 povećao je Diatta u 17. Diatta je još jedan pogodak postigao u drugom poluvremenu, a kod Rođenih su Ćemalović i Hebibović iz jedanaesterca uspjeli smanjiti.

Rezultati pretposljednjeg, 29. kola BH Telecom Premijer lige Bosne i Hercegovine: