Generalka

Sarajevo deklasiralo mladu ekipu Cardiff Cityja

Sport / Nogomet | 12. 07. 2014. u 20:57 S. M.

Osvajač Kupa BiH, FK Sarajevo, imao je u subotu navečer generalnu probu pred sudar drugog pretkola Europske lige, protiv Haugesunda u četvrtak. Na Koševu su se sastale dvije ekipe kojima je većinski vlasnik Vincent Tan, Sarajevo i Cardiff City, a domaći su uvjerljivo pobijedili s 4:1.

Treba reći da su gosti iz Walesa nastupili s U21 sastavom i s tako mladom momčadi nisu imali šanse protiv ekipe koja juriša na naslov prvaka BiH. Sarajevo je povelo u prvom poluvremenu preko Puzigaće, a u drugom dijelu gledala se prava golijada.

Puzigaća je iz jedanaesterca svojim drugim golom povisio na 2:0, a Radovac i Bilbija povećali su na 4:0. Ipak, počasni postigao je Johson, koji je fantastično pogodio s 20 metara.

U drugom poluvremenu za Sarajevo je zaigralo njihovo najnovije pojačanje, reprezentativac Sirije Ahmad Kalasi.