Primera

Sammir s klupe odgledao poraz od Reala, pogodak Modića

Sport / Nogomet | 16. 02. 2014. u 19:00 S. M.

U susretu 24. kola španjolskog nogometnog prvenstva Real Madrid je na gostovanju pobijedio Getafe 3:0, a treći gol za 'Kraljevski klub' zabio je hrvatski reprezentativac Luka Modrić.

Modrić je prvi pogodak ove sezone u Primeri zabio u 66. minuti prizemnim udarcem s dvadesetak metara. U 75. minuti je požutio, a pet minuta kasnije ga je zamijenio Illarramendi.

Strijelci za Real koji je nastupio bez Cristiana Ronalda koji odrađuje suspenziju zbog crvenog kartona, bili su i Jese (5), te Karim Benzema (27). Bivši igrač Dinama Brazilac Sammir utakmicu je pratio s klupe Getafea i nije ulazio u igru.

Ovom pobjedom Real Madrid je dostigao Barcelonu i Atletico Madrid i sada sva tri kluba imaju po 60 bodova. Barca je zbog bolje razlike pogodaka prva, Real je drugi, dok je Atletico na trećoj poziciji.

Sevilla i Valencia su na stadionu Sanchez Pizjuan odigrale bez pogodaka, a tragičar utakmice bio je hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić, koji je u 63. minuti promašio jedanaesterac.