Tri kola prije kraja

Rukometašice Gruda treći put prvakinje BiH

Sport / Flash | 22. 04. 2017. u 19:59 Z.D.

Tri kola prije kraja prvenstva rukometašice Gruda osigurale su naslov prvakinja, nakon što su večeras u Tuzli odigrale 26:26 (14:10) protiv domaćeg Jedinstva AtlasRelaxa.

Gruđankama je ovo treći naslov prvakinja BiH zaredom i 55 utakmica bez poraza u tri posljednje sezone.

Tuzlanke su prekinule njihov niz od 54 pobjede i jedina su ekipa u Premijer ligi BiH koja je uspjela osvojiti bod ove sezone u susretima s novim, starim prvakinjama.

Utakmica je imala dramatičan završetak u kojem su gošće od gotovog napravile veresiju.

Naime, domaće igračice uspjele su prednost gošći od četiri gola anulirati u 56. minuti (24:24). Nakon toga nisu iskoristile dva napada da pređu u vodstvo.

Gruđanke su golovima Martine Kraljević i Gabrijele Gudelj povele 24:26 u 58. minuti i to vodstvo su držale do minutu prije kraja susreta.

Neira Midžić je smanjila vodstvo na 25:26, a gošće su imale loptu za pobjedu pola minute prije završetka.

Na centru su se spetljale, izgubile loptu, a Marijana Sorak je doslovce u posljednjoj sekundi postigla gol izazvavši delirijum u skoro punoj dvorani Mejdana.

Na kraju su oba tima imala razloga za veselje - domaće zbog prekida pobjedničke serije igračica Zlate Zubac, a gošće zbog osvojenog boda koji im je nedostajao do službene ovjere naslova prvakinja.