HNL

Rijeka opet bježi Dinamu četiri boda

Sport / Nogomet | 15. 04. 2017. u 19:30 Z.S.

U 28. kolu Prve HNL vodeća Rijeka je u subotu na Rujevici protiv Splita slavila sa 2-0, te ponovno ima četiri boda više od drugoplasiranog Dinama.

Riječani su poveli u 37. minuti nakon lijepog proigravanja Martića, kojeg je Gorgon pretvorio u pogodak. Konačnih 2-0 postavio je Marko Vešović u 59. minuti, poslije lijepe akcije Bezjaka i Gorgona.

Inter je na svom terenu protiv Slaven Belupa odigrao 1-1 (1-0). Nogometaši Intera došli su rano u vodstvo, a strijelac je bio Jakov Puljić u 7. minuti, koji je odličnim udarcem sa 20 metara zatresao mrežu. To je bio deseti ovosezonski gol najboljeg strijelaca Intera.

Slaven je poravanao golom Marija Burića u 82. minuti, a u 84. Inter je ostao sa igračem manje jer je vratar Ante Mrmić izvan kaznenog prostora oborio napadača gostiju Ivanovskog. No, to nije utjecalo na rezultat, jer je ostalo 1-1.

U posljednjoj utakmici 28. kola nogometaši Osijeka svladali su u svom Gradskom vrtu Istru 1961 sa 2-0 (2-0) i tako došli do 16. ovosezonske pobjede te na prvenstvenoj ljestvici zadržali treće mjesto uz tri boda prednosti pred splitskim Hajdukom. Oba pogotka za Osječane postigao je ukrajinski veznjak Dmytro Lopa, u 8. i 25. minuti.

Dan ranije Dinamo je kao gost na stadionu u Kranjčevićevoj protiv Lokomotive slavio sa 2-1 (1-1), a oba gola za "modre" zabio je Armin Hodžić iz penala, dok je Hajduk protiv Cibalije na praznom Poljudu pobijedio sa 3-0 (0-0).

Vodeća Rijeka ima 72 boda, četiri više od drugoplasiranog Dinama. Osijek je treći sa 53 boda, tri više od četvrtoplasiranog Hajduka. Na začelju, u zoni ispadanja su Split sa 16 i Cibalia sa 9 bodova.