Prva HNL

Rijeka lako riješila Istru i stavila dodatni pritisak na Dinamo

Sport / Nogomet | 01. 10. 2016. u 06:48 S.K.

Vodeća momčad Prve HNL, Rijeka, upisala je u 11. prvenstvenom kolu novu pobjedu.

Momčad Matjaža Keka, koja ove sezone ne zna za poraz, u regionalnom derbiju na stadionu Aldo Drosina u Puli već u prvih 20-ak minuta povela je 0:2 i potom sačuvala stečenu prednost.

Domaćina je načeo Črnic u osmoj minuti nakon udarca iz kuta i ubačaja Mišića. U 22. minuti Vešović je ubacio na prvu stativu, loptu je glavom pomalo nespretno zahvatio Gorgon i poslao je u visokom luku prema mreži, a ona je prevarila domaćeg vratara Ivešu i završila iza gol-linije, piše HRT.

Istra je jedinu pravu priliku imala u 77. minuti, kad je Bertoša nakon nabačaja Stepčića pucao glavom, no Prskalo je odlično obranio. Do kraja se rezultat nije mijenjao.

Vodeća Rijeka sada ima 29 bodova, šest više uz utakmicu više od drugog Osijeka, a sedam više uz također utakmicu više od trećeg Dinama koji u nedjelju čeka Hajduk.