atletico opet kratak

Realu 11. naslov prvaka Europe

Sport / Nogomet | 28. 05. 2016. u 22:00 S. M.

Drugi put u posljednje tri sezone, te ukupno 11. put u svojoj povijesti nogometaši Real Madrida prvaci su Europe.

U finalnom dvoboju na San Siru 'Kraljevski klub' je nakon izvođenja jedanaesteraca pobijedio gradskog suparnika Atletico 5:3 nakon što je utakmica završila rezultatom 1:1.

Real je poveo u 15. minuti golom Sergia Ramosa na asistenciju Garetha Balea. Atletico je mogao izjednačiti u 46. minuti, no Antoine Grizmann je promašio jedanaesterac.

Ipak, daleko bolju igru u nastavku Atletico je okrunio golom Yannicka Carrasca za 1:1 u 79. minuti. Do kraja susret, a potom niti u produžetku nije bilo golova pa je pobjednik dobiven udarcima s bijele točke.

Za Real su sva petorica igrača bila precizna, zabili su Lucas Vazquez, Marcelo, Bale, Ramos i Ronaldo, dok su kod Atletica golove zabili Griezmann, Gabi i Saul, dok je Juanfran pogodio vratnicu.

Luka Modrić je odigrao cijeli susret, dok Mateo Kovačić nije konkurirao za nastup.

Bila je to repriza od prije dvije sezone kada su u finalu također igrali madridski klubovi. Real je u Lisabonu tada slavio nakon produžetaka 4:1.

Realu je ovo bilo 14. finale i 11. naslov prvaka (1956., 1957., 1958., 1959., 1960., 1966., 1998., 2000., 2002., 2014, 2016.). Atletico je treći put igrao finale Kupa/Lige prvaka i svaki put je posrnuo – 1974. od Bayerna, a prije dvije godine i večeras od Reala.